Jak si udělat krásnou zahradu?

4388-2

Přejete si mít krásnou zahradu, ale nemáte inspiraci, čím ji obohatit, tak abyste se na své zahradě cítili příjemně, komfortně a zároveň za doplňky neutratit spousty peněž? V tomto článku vám dáme nějaké typy, jak celkově zkrášlit vaší zahradu. 

Co by na zahradě nemělo chybět?

  • Pohodlné a příjemné posezení pod přístřeškem
  • Dekorativní zahradní nábytek 
  • Zahradní domek na uložení zahradního nářadí
  • Originální květináče a konstrukce na květiny 
  • Osvětlení 
  • Ostatní dekorace

Odpočinková zóna

Základem celé zahrady je relaxační a odpočinková zóna, kde si můžete odpočinout a v klidu si vypít kávu. Pokud nechcete utrácet velké peníze za vestavěný přístřešek nebo pergolu, nahraďte ji levným a praktickým altánkem. V dnešní době máte možnost z širokého výběru altánů různých barev, který se vám bude hodit nejen k zahradnímu nábytku, ale také i k okolním dekoracím. Ať už tedy v máte zahradní altán nebo pergolu, rozhodně by v ní neměl chybět kvalitní zahradní nábytek. Vybírejte sezení a stůl podle počtu lidí, který očekáváte, že bude v pergole trávit čas. Stále je nejoblíbenější a nejčastěji využívaný dřevěný nábytek a to z důvodu jeho dlouholeté funkčnosti, univerzálnosti a hlavně nikdy nevyjde z módy. Dřevěné sezení si můžete zpestřit barevnými podsedáky z různých materiálů.

Zahradní domek 

Zahradní domek by na žádné zahradě neměl rozhodně chybět. Slouží k uschování zahradního nářadí, které by se nám venku vlivem počasí poničilo. Zároveň také nevypadá hezky, když máme například opřené kolečko o pergolu. Obáváte se, že nemáte dostatečné finance na pořízení zahradního domku? Nemusíte, malý plechový zahradní domek lze zakoupit za několik tisíc.

Vše pro rostliny

4469-151895183

Každá žena ví, že zahradu dokáží nejvíce rozzářit květiny. Není ale podmínkou, že se musí sázet pouze do země. Skvělou dekorací všech kytek jsou designové květináče, dřevěné stojany nebo mřížky na rostliny, které nám pomohou nenápadně schovat například nehezkou zeď nebo čerpadlo. Doporučujeme sladit květináče, stojany i mřížky na rostliny do jednoho stylu. Každý malý detail dokáže celou zahradu krásně zvednout.

Solární zahradní osvětlení

Pokud máte rádi večerní posezení na zahradě například při grilování, vaši zahradu nádherně rozzáří solární zahradní osvětlení, které není potřeba zapojovat do zásuvky nebo neustále měnit baterky, nabíjí se pomocí slunečního záření. Zahradní lampy se dají využít na osvícení zahradních cestiček, jezírka nebo jiných dekorací.